Misyjne Piekary Śląskie
środa, 15 maja 2013 07:09

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich (26 maja) będzie miała mocny akcent misyjny. Do uczestnictwa w niej zostali zaproszeni absolwenci rocznego kursu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, którzy w uroczystość św. Wojciecha w Gnieźnie otrzymali z rąk metropolity katowickiego - ks. abp. Wiktora Skworca krzyże misyjne. Na piekarskim wzgórzu będzie zatem grupa ok. 20 misjonarek i misjonarzy z całej Polski. Wśród nich dwóch kapłanów naszej archidiecezji posyłanych na misje: ks. Marek Paszek (Zambia) i ks. Szymon Melerowicz (Peru).

Tradycyjnie zapraszamy do stoiska Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej, na którym prezentowane i dostępne będą materiały misyjne oraz do kiermaszu z rękodziełem peruwiańskim i zambijskim. Można będzie nabyć oryginalną pamiątkę misyjną z Piekar Śląskich!